GMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO

Utworzono dnia 29.01.2023, 18:34

Takie zawody po raz pierwszy zrealizowano w gminie właśnie podczas tegorocznego grantu sportowego w dniu 12 grudnia 2022r. Udział w nim wzięło 12uczniów z 4 szkół podstawowych z terenu Gminy Niemce.  Uczniowie rywalizowali w grze 1x1 oraz w debla  reprezentując barwy szkoły jako jeden zespół a nie indywidualnie.

Zawody były emocjonujące forma gry ligowa możliwość porywalizowania każdy z każdym. Co miało wpływ na integracje między szkolną młodzieżą oraz wydłużyło nam czas rozgrywek i sportowej zabawy pomiędzy uczniami. Tenis stołowy pomaga rozwinąć inteligencję dziecka, jednocześnie zwiększając jego sprawność fizyczną. Ale to nie wszystko. To sport dla kobiet i mężczyzn. Dla profesjonalistów i amatorów. Dyscyplina olimpijska i paraolimpijska. Grać może dosłownie każdy, w każdym wieku. Tenis stołowy to nie tylko gwarancja świetnej zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Ta dyscyplina zapewnia też szereg korzyści dla twojego zdrowia. I w przeciwieństwie do innych sportów, ryzyko odniesienia kontuzji podczas gry jest stosunkowo niskie

Dlaczego warto grać w tenisa stołowego?

Lista najważniejszych zalet:

• Tenis stołowy pomaga spalić kalorie, poprawia twoją zwinność i kondycję.
  • Jest świetnym sportem dla dzieci, rozwija ich inteligencję i zwiększa koordynację ruchową.
  • Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu.
  • Grając w tenisa stołowego ćwiczysz koncentrację i szybkość reakcji. Ze względu na dynamikę sportu, zaangażowane są zarówno krótkie, jak i długie mięśnie.
  • Tenis stołowy ma właściwości terapeutyczne. Wspomaga leczenie osób chorych na Parkinsona i Alzheimera.
  • Grać możesz przez cały rok (duża dostępność).
  • To sport towarzyski. Interakcje społeczne są bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego. A tenis stołowy daje możliwość nawiązania nowych znajomości.

Podczas trwania zwodów również przypomnieliśmy o wartościach tej gry zachęcając kibiców do jej uprawiania a zawodników motywując do doskonalenia swoich umiejętności w wyżej wymienionej dyscyplinie.

Zakończenie  skończyło się podsumowaniem i nagrodzeniem uczestników biorących udział w Turnieju, oraz wyróżnieniem zwycięskich szkół.