INTEGRACJA GRUPOWA W ŻABKACH

Utworzono dnia 27.09.2022, 22:46

Właśnie zakończył się okres adaptacji i zabawy w przedszkolu. Było to doskonałą okazją do zorganizowania niezapomnianej przygody poza murami przedszkola. Dzisiejszy dzień był bardzo wyjątkowy. Przyszedł czas na integrację dzieci, wychowawców i rodziców naszych „Żabek”. Autokarem wybraliśmy się do centrum rozrywki dla dzieci w Lublinie - "Koziołek". Dla niektórych z nich była to pierwsza niesamowita podróż. Naszym pociechom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Tam dzieci oddały się ekscytującym zabawom. Swoją energię wykorzystały skacząc do basenów pełnych kulek, wspinając się po kolorowym labiryncie, układając ogromne klocki, jeżdżąc mini autkami, a także rozwijały koordynację ruchową na multimedialnej podłodze. Oprócz świata rozrywki zaoferowanego przez salę zabaw towarzyszyły nam integracyjne zabawy z rodzicami i dziećmi. Dzieci poszukiwały naszego przedszkolnego przyjaciela – białego pluszowego misia, odgadywały, kto kryje się za „kurtyną”, rozpoznając rodziców po skrawkach ich ciała, tj. czubka głowy. Na koniec, aby ostudzić emocje i wyciszyć grupę, towarzyszyła nam zabawa z dzwoneczkiem. Każda interakcja wywoływała dużo radości i sprzyjała bliższemu poznaniu się.