RUGBY TAG - ZYCIĘSTWO

Utworzono dnia 30.11.2023

Jedziemy na Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG do Warszawy.

W dniu 23 listopada br. na parkiecie Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie został rozegrany Półfinałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Zawody te były zarazem XI Halowymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego w Rugby Tag.

Po raz kolejny hala im. Zdzisława Niedzieli gościła najlepsze reprezentacje szkół podstawowych z województwa lubelskiego, które zakwalifikowały się do półfinałów w toku rozegranych wcześniej turniejów eliminacyjnych w Lublinie, Kłoczewie i Tomaszowicach. W zawodach udział wzięło 18 zespołów w trzech kategoriach wiekowych, ogółem blisko 150 zawodników (dziewczynek i chłopców). Rywalizacja o awans do Ogólnopolskiego Finału Szkolnej Ligi Rugby Tag była bardzo zacięta i przyniosła wiele emocji. Poziom umiejętności młodych zawodników i zawodniczek był bardzo wysoki, a rozgrywane akcje niezwykle efektowne.

W toku rozgrywek reprezentacje z naszej szkoły zajęły następujące miejsca:

- Klasa IV zdobyła brązowe medale

- Klasa V zajęła 4 miejsce

- Klasa VI zdobyła złote medale i tym samym wywalczyła awans do Finału Ogólnopolskiego.

Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG odbędzie się 12 grudnia w Hali COS Torwar w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom.

FOTORELACJA  -  https://spjakubowice.szkolna.net/n,rugby-tag-zwyciestwo