DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Utworzono dnia 07.03.2024

W środowy wieczór 6 marca 2024 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwarty dla Rodziców z Dziećmi, które wkrótce staną się uczniami klas pierwszych i zerowych.

Pan Dyrektor Przemysław Chudzik przywitał z wielką radością licznie zebranych gości, dodając, że jest to niezwykle ważne wydarzenie, które daje możliwość podzielenia się pasją do nauki, kreatywności oraz osiągnięć naszych uczniów.

Wskazał również, że w naszej szkole pielęgnujemy pamięć o tradycjach i tożsamości lokalnej oraz wspólnotowej poprzez przekazywanie wartości i historii. Staramy się inspirować uczniów do odkrywania i doceniania bogactwa dziedzictwa kulturowego. Dowodem tego był występ szkolnego chóru pod kierownictwem Pani Urszuli Szymaniak, podczas którego wszyscy mogli usłyszeć utwór pt. „Furman” znanego i cenionego zespołu ludowego „Mazowsze”.

Dodatkowo grono pedagogiczne zadbało o przygotowanie ciekawych zajęć w kilku modułach związanych zarówno z aktywnością ruchową jak i intelektualną. Ich pierwsza odsłona nastąpiła na sali gimnastycznej, gdzie czekały na dzieci zabawy ogólnorozwojowe na trampolinach i powietrznych materacach, połączone z możliwością skorzystania z naszej ścianki wspinaczkowej. Dzięki Pani Monice Piskorskiej, która dbała o bezpieczeństwo dzieci podczas wspinaczki, wiele z nich pokonało własne lęki i dotarło do celu, na sam szczyt.

Przybyli goście mogli również zapoznać się z działalnością naszej drużyny Zuchów i Harcerzy, których motywuje do ciągłego rozwoju Pani Agata Skraińska.

Następnie na przyszłych pierwszoklasistów czekały zajęcia pod hasłem kreatywnej twórczości plastycznej, które przygotowała Pani Katarzyna Wójtowicz.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Robotyki. Tu  nad rozwijaniem logicznego myślenia czuwali Pani Joanna Wojewoda-Fortuna i Pan Krzysztof Kłos.

„Język obcy, nie taki obcy” – gry i zabawy w języku angielskim poprowadził Pan Piotr Powęzka.

Najmłodsi kandydaci do przedszkola i klas zerowych mogli uczestniczyć w zabawach integracyjnych „Przedszkolaki na start” podczas, których poznali nie tylko swoich przyszłych kolegów, ale także nauczycieli.

Ponadto, podczas wszystkich zajęć odbywających się w szkolnych salach pomagali nasi starsi uczniowie, którzy tego dnia wsparli swoich nauczycieli i odegrali ważną rolę w Dniu Otwartym.

Podsumowując, interesujące i kreatywne zajęcia przygotowane przez kadrę pedagogiczną szkoły z wykorzystaniem aktywnych metod, nowoczesnego sprzętu multimedialnego z pewnością zachęciły przyszłych uczniów do rozpoczęcia przygody z nauką właśnie w murach tej innowacyjnej szkoły.

Joanna Kurant

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY