PROJEKTY DOFINANSOWANE Z MEiN 2022

W miesiącach listopad - grudzień 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. J. Lelewela w Jakubowicach Konińskich, lokalna fundacja „Nasza Sakiewka" realizuje zadanie dotacyjne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji pt. „Jestem Polką i Polakiem"  W ramach projektu patriotycznego zaplanowano do realizacji moduły:

1. Żywe lekcje historii;
2. Wycieczki historyczne;
3. Patriotyczne popołudnia - p
iknik  historyczny połączony z wystawą historyczną;
4. Powiatowy Konkurs Fotograficzny;
5. Taneczne zajęcia pozalekcyjne;
6. Historyczne gry planszowe / interaktywne - popołudnia, dzień z grą planszową
7. Szkolenia dla nauczycieli - "Folklor indpiracją do pracy z dziećmi" "Ruch i muzyka"

W tym samym czasie jest realizowane zadanie dotacyjne ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach Programu Wsparcia Edukacji we współpracy z OSP Jakubowice Konińskie - projekt sportowy: "Aktywność fizyczna drogą do zdrowia". W ramach projektu zaplanowano i zrealizowano następujące moduły:

1. Zajęcia z tenisa stołowego dla dwóch grup  wiekowych - zaawansowanej i podstawowej,
2. Zajęcia ogólnorozwojowe w postaci zabaw z elementami technicznymi w piłce siatkowej dla dzieci w wieku 6-7 lat,
3. Kompleksowe szkolenie siatkarskie przygotowujące do gry w mini siatkówkę oraz dające podstawy do dalszego szkolenia dla dzieci w wieku 8-10 lat,
4. Zajęcia sportowe z nauką wspinaczki na ściance wspinaczkowej,
5. Gminny Turniej Tenisa Stołowego,
6. Powiatowy Turniej Wspinaczkowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,
7. Poszerzenie oferty tzw. Aktywnych przerw o stół do piłki nożnej Subsoccer6/ Gminny Turniej Wspinaczkowy dla szkół podstawowych,