SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Utworzono dnia 04.04.2024

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem dyrektora Przemysława Chudzika organizowany przez Samorząd Szkolny, miał dwie tury. Do pierwszej zgłosiło się aż 48 uczniów klas 1–8. Gry były ustawiane losowo, więc zdarzało się, że uczeń klasy młodszej grał z uczniem z klasy starszej. Bardzo często wygrana nie była łatwa i oczywista. Zdarzało się, że młodszy uczeń pokonywał starszego. Trzeba mieć w sobie dużo odwagi, aby stawać w szranki z kimś starszym. Brawo dla wszystkich uczestników!

Gry rozgrywane na przerwach wyłoniły pięcioro najlepszych uczniów. Byli to: Jan Jaroszek (kl. 6), Alan Jurewicz (kl. 5), Oskar Jurewicz (kl. 6), Michał Kulik (kl. 8) i Urszula Strużek (kl. 7). To właśnie oni reprezentowali młodzież w II turze turnieju.

Druga tura miała miejsce 4 kwietnia 2024 w naszej szkole. Nad całością czuwała pomysłodawczyni – Urszula Strużek. Niestety nie wszystkim zgłoszonym udało się dojechać. Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie grali ze sobą w systemie pucharowym. Niektórzy odpadali, gdy inni pięli się w „drabince” na sam szczyt.

Gry rozgrywane były czasem w zupełnej ciszy, czasem przy gorącym dopingu uczniów lub przedszkolaków. Emocje podczas wygranych i przegranych sięgały zenitu, a to wszystko w szczytnym celu – zbiórce dla jednej z naszych szkolnych rodzin.

Ostatnie mecze były najbardziej ekscytujące. Zwyciężył pan dyrektor Przemysław Chudzik, ale nie miał łatwego zadania. Najpierw przeżył chwile stresu podczas meczu z panem Pulińskim. Następnie wygrał z Ulą Strużek, ale nie było to łatwe zwycięstwo. Jednak najtrudniejszy okazał się mecz z panem Krzysztofem Kłosem. Pan od matematyki walczył dzielnie z nauczycielem wychowania fizycznego, jednak przegrał zajmując zaszczytne drugie miejsce.

Tym samym bardzo się staraliśmy, ale puchar Dyrektora Szkoły wrócił do gabinetu dyrektora. Może uda się go odebrać w przyszłym roku.

Trzecie miejsce zajęła Urszula Strużek i została najwyżej sklasyfikowanym uczniem turnieju. Zdobyła specjalną nagrodę od Rady Rodziców.

Dziękujemy za wspólną, pełną emocji zabawę.

TURNIEJ

Utworzono dnia 04.04.2024, 15:32